1. Administrative Committee

Name

Designation

Member

Dr. Bhanu Pratap Singh

Vice Chancellor

Convener

Dr. Akhand Pratap Singh

Registrar

Member

Mr. Varun Shrivastava

Finance Officer

Member

 

  1. Deans of Schools

Name

Designation / School

Campus

Mr. Sapan Asthana

Dean – Academics

Lucknow

Mr. Ajay Kumar

Dean – Academics

Noida

Dr. Ramakant

Dean –School of Science

Lucknow

Dr. Nishant Kumar

Dy. Dean – School of Science

Lucknow

Dr. Kalyan Acharjya

Dean – School of Engineering & Technology

Lucknow

Dr. Akhilendra Pratap Singh

Dy. Dean – School of Engineering & Technology

Lucknow

Mr. Ankit Srivastava

Dean – School of Commerce & Management

Lucknow

Mr. R. P. Singh

Dy. Dean – School of Commerce & Management

Lucknow

Dr. Shikhar Verma

Dean – School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Mr. Ashutosh Pathak

HOD – School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Dr. Anil Kumar Dixit

Dean-Research/Acting Dean – School of Humanities & Arts

Lucknow

Dr. Rupam Singh

Dy. Dean – School of Humanities & Arts

Lucknow

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

Dean- School of Animation

Noida

Mr. Rajat Dua

Dy. Dean- School of Animation

Noida

Dr. K. B. Asthana

Dean – School of Law

Noida

Dr. AnnuBahl Mehra

Dy. Dean – School of Law

Noida

Ms. Trapty Agarwal

 Dean – School of Data Science

Noida

Dr. Awakash Mishra

Dy. Dean – School of Data Science

Noida

Dr. Mudita Agarwal

Dy. Dean – School of Science of Consciousness

Noida

Dr. Shamboo Sharan Gupta

Dy. Dean­-School of Journalism and Mass Communication

Noida

 

 

 

  1. Examination Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Mr. K. K. Shukla

COE

Lucknow

Convener

Dr. Vikas Kumar Shukla

Campus Coordinator

Lucknow

Member

Mr. Rajat Dua

Campus Coordinator

Noida

Member

Dr. Madhu Prakash Srivastava

Coordinator, School of Science

Lucknow

Member

Ms. Sagarika Kabra

Coordinator,School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Ms. Minakshi Nag

Coordinator, School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Dr. Akhilendra Pratap Singh

Coordinator, School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Dr. Rupam Singh

Coordinator, School of Humanities & Arts

Lucknow

Member

Mr. Rajat Dua

Coordinator, School of Animation

Noida

Member

Dr. AnnuBahl Mehra

Coordinator, School of Law

Noida

Member

Dr. Awakash Mishra

Coordinator, School of Data Science

Noida

Member

Mr. Gaurav Thakur

Coordinator,School of Science of Consciousness

Noida

Member

Dr. Deepika Verma

Coordinator,School of Journalism and Mass Communication

Noida

Member

 

 

  1. Scholarship Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Shikhar Verma

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Convener

Dr. Vijay Kumar

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Mr. Anupam Gautam

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Mr. Nitesh Sinha

Accounts

Lucknow

Member

Prof. V.K. Singh

School of Science

Lucknow

Member

 

  1. NAAC / NIRF / AICTE / UGC Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Sandhya Sinha

School of Commerce& Management

Lucknow

Convener

Dr. Neeraj Jain

School of Science

Lucknow

Co- convener

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Dr. Shobhit Srivastava

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Mr. Rajat Dua

School of Animation

Noida

Member

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Member

Dr. K. B. Asthana

School of Law

Noida

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Noida

Member

 

 

  1. Women’s Grievance Redressal Committee/ Gender Sensitization/Sexual Harassment

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Madhulika Singh

School of Science

Lucknow

Convener

Ms. Swati Singh

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Ms. Minakshi Nag

School of Commerce& Management

Lucknow

Member

Ms. Alka Srivastava

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Ms. Trapty Agarwal

School of Data Science

Noida

Member

Dr. Trapti Varshney

School of Law

Noida

Member

 

  1. Magazine / BrochureCommittee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Convener

Dr. Neeraj Jain

School of Science

Lucknow

Member

Dr. Vaishali Singh

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Mr. Anuj Sharma

School of Animation

Noida

Member

Ms. Bhavana Wal

School of Journalism and Mass Communication

Noida

Member

 

  1. Publication / Project / Video Recording of Lectures Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Mr. Dinesh Pathak

Director (PI)

Noida

Convener

Dr. Neeraj Jain

School of Science

Lucknow

Member

Dr. Nikita Basant

School of Science

Lucknow

Member

Dr. Nishant Kumar

School of Science

Lucknow

Member

Dr. Kalyan Acharjya

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Dr. Shikhar Verma

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Dr. Vijay Kumar

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Member

Dr. Awakash Mishra

School of Data Science

Noida

Member

Dr. K. B. Asthana

School of Law

Noida

Member

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

School of Animation

Noida

Member

 

 

  1. International / IEEE Conference Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr.  Nishant  Kumar

School of Science

Lucknow

Convener

Mr. R.P. Singh

School of Commerce& Management

Lucknow

Member

Dr.Shobit Shrivastava

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Dr. Rupam Singh

School of Humanities & Arts

Lucknow

Member

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Dr. AnnuBahl Mehra

School of Law

Noida

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Noida

Member

Mr. Vivek Mishra

School of Animation

Noida

Member

 

  1. Industry Institute Interface Cell/Training and Placement Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Ms. Neha Srivastava

Head – Training & Placement

Lucknow

Convener

Dr. Kalyan Acharjya

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

Dr. Shweta Singh

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

 

Mr. Sandeep Kumar Sharma

School of Engineering & Technology

Lucknow

Member

 

Dr. Renu Singh

School of Science

Lucknow

Member

 

Mr. A.K. Singh

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

 

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

 

Ms. Alka Srivastava

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

 

Mr. Ajay Kumar

Dean – Academics

Noida

Member

 

Ms. Trapty Agarwal

School of Data Science

Noida

Member

 

Dr. AnnuBahl Mehra

School of Law

Noida

Member

 

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

School of Animation

Noida

Member

 

 

 

 

  1. Alumni Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr.  Shweta Dwivedi

School of Engineering & Technology

Lucknow

Convener

Mr. A.K. Singh

School of Commerce& Management

Lucknow

Member

Dr. Sagarika Kabra

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Ms. HimaniKulshreshtha

School of Science

Lucknow

Member

Ms.Trapty Agarwal

School of Data Science

Noida

Member

Ms. Ritika Bharadwaj

School of Animation

Noida

Member

Ms. Antima Mahajan

School of Law

Noida

Member

 

 

 

  1. New Course (for 2021-22) Preparation &Survey Committee / University Branding and Short-Term Certificate Program Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Mr. Neel Das Mahopatra

Director – Business Development

Noida

Joint Convener

Mr. Girish Chhimwal

Deputy Registrar

Lucknow

Joint Convener

Mr. Dinesh Pathak

Director -PI

Noida

Joint Convener

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Member

Dr. AnnuBahl Mehra

School of Law

Noida

Member

Dr. Awakash Mishra

School of Data Science

Noida

Member

Mr. Vivek Mishra

School of Animation

Noida

Member

Mr. Ankit Srivastava

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Dr. Nishant Kumar

School of Science

Lucknow

Member

Dr. Shweta Dwivedi

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Dr. Shamboo Sharan Gupta

School of Journalism and Mass Communication

Noida

Member

 

 

 

  1. Patent & IPR Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Renu Singh

School of Science

Lucknow

Convener

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Dr.  Kalyan Acharjya

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Dr. Vijay Kumar

School of Commerce& Management

Lucknow

Member

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Member

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

School of Animation

Noida

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Noida

Member

 

 

 

  1. Evaluation/ Sessional Examination/ Attendance Monitoring Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. V. K. Singh

School of Science

Lucknow

Convener

Dr. Vikas Kumar Shukla

School of Science

Lucknow

Member

Ms. Minakshi Nag

School of Commerce&Management

Lucknow

Member

Mr. Anupam Gautam

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Mr. Rajat Dua

School of Animation

Noida

Member

Dr. K. B. Asthana

School of Law

Noida

Member

Mr. Gaurav Thakur

School of Science of Consciousness

Noida

Member

Dr. AwakashMishra

School of Data Science

Noida

Member

 

 

 

  1. ERP Portal Committee /Website Monitoring Committee / You tube Channel

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Neeraj Jain

School of Science

Lucknow

Joint Convener

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Joint Convener

Mr. Salman Sajid

Website In-charge

Noida

Joint Convener

Mr. Sumit Srivastava

ERP In-charge

Noida

Joint Convener

Mr. K. K. Shukla

COE

Lucknow

Member

Ms. Jyoti

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Mr. Nilesh Chandra

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Dr. Vikas Kumar Shukla

School of Science

Lucknow

Member

Mr. R.P. Singh

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Dr. Rupam Singh

School of Humanities & Arts

Lucknow

Member

Mr. Vivek Mishra

School of Animation

Noida

Member

Dr. AnnuBahl Mehra

School of Law

Noida

Member

Ms. Trapty Agarwal

School of  Data Science

Noida

Member

 

 

  1. Caste Discrimination Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Shikhar Verma

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Convener

Mr. A.K. Singh

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Dr. Nishant Kumar

School of Science

Lucknow

Member

Mr. Ankit Shrivastava

School of Animation

Noida

Member

Ms. Rakhi Tyagi

School of Law

Noida

Member

 

 

 

  1. Equal Opportunity Cell

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Madhulika Singh

School of Science

Lucknow

Convener

Mr. Shailendra Kumar Rawat

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Mr. Ankit Srivastava

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Mr. Sanjay Kamal

Sr. Administrative Officer

Noida

Member

Mr. Girish Agnihotri

Administrative Officer

Noida

Member

 

 

  1. Differently Abled Person Cell

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Madhulika Singh

School of Science

Lucknow

Convener

Mr.ShailendraKumar Rawat

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Mr. Ankit Srivastava

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Dr. Pankaj Sahu

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Ms. Sagarika Kabra

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Mr. Rajesh Dubey

Sr. Administrative Officer

Lucknow

Member

Mr. Girish Agnihotri

Administrative Officer

Noida

Member

Mr. Virendra Naam Lal

Parent

Lucknow

Member

Ms. Renu Sharma

Student

Lucknow

Member

 

 

 

 

 

  1. Document Verification Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. V.K. Singh

School of Science

Lucknow

Convener

Dr. Ramakant

School of Science

Lucknow

Member

Dr. Shikhar Verma

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

 

 

  1. IQAC Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Dr. Sandhya Sinha

School of Commerce& Management

Lucknow

Convener

Dr. Vaishali Singh

School of Engineering& Technology

Lucknow

Member

Dr. Kanchan Awasthi

School of Science

Lucknow

Member

Dr. AnnuBahl Mehra

School of Law

Noida

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Noida

Member

 

 

  1. Press / Media & Social Networking (Twitter, Facebook) Committee

Name

Designation / School

Campus

Member

Mr. Dinesh Pathak

Director(PI)

Noida

Convener

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Noida

Joint Co-Convener

Dr. Neeraj Jain

School of Science

Lucknow

Joint Co-Convener

Dr. Madhu Prakash Srivastava

School of Science

Lucknow

Member

Ms. Alka Srivastava

School of Pharmaceutical Sciences

Lucknow

Member

Mr. A.K. Singh

School of Commerce & Management

Lucknow

Member

Mr. Gaurav Thakur

School of Science of Consciousness

Noida

Member

Mr. Gaurav Dhawan

School of Law

Noida

Member

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Committees: Lucknow Campus

  1. Grievance Redressal Cell

Name

Designation / School

Member

Mr. Sapan Asthana

Dean – Academics

Convener

Dr. Ramakant

Dean – School of Science

Member

Mr. Ankit Srivastava

Dean – School of Commerce & Management

Member

Mr. Ashutosh Pathak

HOD – School of Pharmaceutical Sciences

Member

Dr. Kalyan Acharjya

Dean – School of Engineering & Technology

Member

Mr. A.K. Singh

Faculty, School of Commerce & Management

Member

 

  1. Student WelfareCommittee

Name

Designation / School

Member

Mr. Sapan Asthana

Dean – Student Welfare

Convener

Mr. Ashutosh Pathak

HOD – School of Pharmaceutical Sciences

Member

Mr. Shailendra Kumar Rawat

School of Engineering & Technology

Member

Dr. Kanchan Awasthi

School of Science

Member

Dr. R. P. Singh

School of Commerce & Management

Member

 

  1. Proctorial Board

Name

Designation / School

Member

Mr. Ashutosh Pathak

Chief Proctor

Convener

Dr. Nishant Kumar

Asst. Proctor, School of Science

Member

Dr. Shweta Dwivedi

Asst. Proctor, School of Engineering & Technology

Member

Mr. Sandeep Sharma

Asst. Proctor, School of Engineering & Technology

Member

Dr. Vijay Kumar

Asst. Proctor, School of Commerce & Management

Member

Ms. Alka Srivastava

Asst. Proctor, School of Pharmaceutical Sciences

Member

 

  1. Anti- Ragging Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Sapan Asthana

Dean-Student Welfare

Convener

Mr. Ashutosh Pathak

Chief Proctor

Member Secretary

Dr. Kalyan Acharjya

School of Engineering & Technology

Member

Dr. Renu Singh

School of Science

Member

Dr. Anil Dixit

School of Humanities & Arts

Member

Mr. R. P. Singh

School of Commerce & Management

Member

Mr. Rajesh Dubey

Sr. Administrative Officer

Member

Representative

Civil and Police Administration

Member

Representative

Local Media

Member

Representative

Parent

Member

Representative

Senior Student

Member

Representative

Fresher Student

Member

 

 

 

 

 

 

  1. Hostel & Mess Management Committee

Name

Designation / School

Member

Dr. Anil Dixit

Acting Dean- School of Humanities & Arts

Member

Mr. Manvendra Shrotriya

Warden – Boys Hostel

Member

Ms. Jyoti Verma

Warden – Girls Hostel

Member

Ms. Anchal Pandey

Warden – Girls Hostel

Member

 

  1. Time – Table Committee

Name

Designation / School

Member

Dr.  Madhulika Singh

School of Science

Convener

Dr. Vikas Kumar Shukla

School of Science

Member

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Member

Ms. Ritika Kaushik

School of Commerce & Management

Member

Mr. Nilesh Chandra

School of Engineering & Technology

Member

 

  1. Admission Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Girish Chhimwal

Dy. Registrar

Joint Convener

Ms. Neha Srivastava

Head – Training & Placement

Joint Convener

Mr. A.K. Singh

School of Commerce & Management

Member

Dr. Shweta Dwivedi

School of Engineering & Technology

Member

Dr. Pankaj Sahu

School of Engineering & Technology

Member

Dr. Chintamani Tiwari

School of Science

Member

Mr. Ashutosh Pathak

School of Pharmaceutical Sciences

Member

Dr. Rupam Singh

School of Humanities & Arts

Member

 

  1. Infrastructure / Maintenance / Rain Water Harvesting / Green Waste Management Committee

Name

Designation / School

Member

Dr. Pankaj Sahu

School of Engineering & Technology

Joint Convener

Dr. Kanchan Awasthi

School of Science

Joint Convener

Mr. Ankit Srivastava

School of Commerce & Management

Member

Mr. Pawan Upadhyay

School of Pharmaceutical Sciences

Member

Mr. Rajesh Dubey

Sr. Administrative Officer

Member

 

  1. Library Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Shailendra Kumar Rawat

School of Engineering & Technology

Convener

Ms. Rishika Kaushik

School of Commerce & Management

Member

Dr. Madhu Prakash Srivastava

School of Science

Member

Ms. Mahima Mishra

Asst. Librarian

Member

 

  1. Event & Cultural Activity Committee

Name

Designation / School

Member

Dr. Shweta Dwivedi

School of Engineering & Technology

Convener

Dr. Parul Saxena

School of Science

Member

Ms. Alka Srivastava

School of Pharmaceutical Sciences

Member

Mr. Nilesh Chandra

School of Engineering & Technology

Member

Ms. Ritika Kaushik

School of Commerce & Management

Member

Dr. Mamta Singh

School of Humanities & Arts

Member

Mr. Sandeep Srivastava

IT Deptt.

Member

 

 

 

 

 

  1. Sports Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Ankit Srivastava

Dean- School of Commerce& Management

Convener

Mr. Manvendra Shrotriya

Warden – Boys Hostel

Member

Mr. Pawan Chaudhary

School of Engineering & Technology

Member

Ms. Pawan Upadhyay

School of Pharmaceutical Sciences

Member

Dr. Nishant Kumar

School of Science

Member

Ms. Rishika Kaushik

School of Commerce & Management

Member

 

 

Committees: Noida Campus

 

  1. Grievance Redressal Cell

Name

Designation / School

Member

Mr. Ajay Kumar

Dean – Academics

Convener

Ms. Trapty Agarwal

School of Data Science

Member

Dr. Trapty Varshney

School of Law

Member

Mr. Rajat Dua

School of Animation

Member

 

 

  1. Student WelfareCommittee

Name

Designation / School

Member

Mr. Ajay Kumar

Dean – Student Welfare

Convener

Ms. Trapty Agarwal

School of  Data Science

Member

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

School of Animation

Member

Dr. K. B. Asthana

School of Law

Member

 

 

  1. Proctorial Board

Name

Designation / School

Member

Dr.Awakash Mishra

Chief Proctor

Convener

Mr. Anuj Mishra

School of Animation

Member

Mr. Ajai Kashyap

School of Journalism and Mass Communication

Member

Mr. Kamshad Mohsin

School of Law

Member

 

  1. Anti- Ragging Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Ajay Kumar

Dean – Student Welfare

Convener

Dr. Awakash Mishra

Chief Proctor

Member Secretary

Mr. Vivek Mishra

School of Animation

Member

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Member

Mr. Vikas Sharma

School of Law

Member

Mr. Sanjay Kamal

Sr. Administrative Officer

Member

Representative

Civil and Police Administration

Member

Representative

Local Media

Member

Representative

Parent

Member

Representative

Senior Student

Member

Representative

Fresher Student

Member

 

 

 

 

 

  1. Hostel & Mess Management Committee

 

Name

Designation / School

Member

Dr. Awakash Mishra

Chief Proctor

Convener

Dr. Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Head

Mr. Girish Agnihotri

Warden – Boys Hostel

Member

Mr. Ram ChandraSachan

Warden – Girls Hostel

Member

 

  1. Time – Table Committee

Name

Designation / School

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Convener

Dr. Shamboo Sharan Gupta

School of Journalism and Mass Communication

Member

Mr. Rajat Dua

School of Animation

Member

Mr. Gaurav Thakur

School of Science of Consciousness

Member

Mr. Gaurav Dhawan

School of Law

Member

Ms. Rakhi  Tyagi

School of Law

Member

 

  1. Admission Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Neel Mahapatra

Director – Business Development

Convener

Mr. Dinesh Pathak

Director – PI

Member

Mr. Ajay Kumar

Dean- Academics

Member

Ms. Trapty Agarwal

School of Animation

Member

Dr.  Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Member

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

School of Animation

Member

 

 

  1. Infrastructure / Maintenance / Rain Water Harvesting / Green Waste Management Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Bobby Singh

Admin Dept.

Convener

Mr. Sanjay Kamal

Admin Dept.

Member

Mr. Girish Agnihotri

Admin Dept.

Member

Mr. Ram Chandra Sachan

Admin Dept.

Member

 

 

  1. Library Committee

Name

Designation / School

Member

Dr.  Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Convener

Mr. Ankit Shrivastava

School of Animation

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Member

Ms. Rakhi Tyagi

School of Law

Member

Dr. Deepika Verma

School of Journalism and Mass Communication

Member

 

 

  1. Event & Cultural Activity Committee

Name

Designation / School

Member

Mr. Shivam Yadav

School of Journalism and Mass Communication

Convener

Mr. Ankit Shrivastava

School of Animation

Member

Dr. Vinay Pandey

School of Data Science

Member

Dr.  Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Member

Mr. Gaurav Thakur

School of Science of Consciousness

Member

Mr. Sandeep Sharma

IT Dept.

Member

 

  1. Sports Committee

Name

Designation / School

Member

Ms. Trapty Agarwal

School of Data Science

Convener

Mr. Bhanu Pratap Maharatha

School of Animation

Member

Dr.  Mudita Agarwal

School of Science of Consciousness

Member

Mr. Gaurav Dhawan

School of Law

Member

Mr. Salman Sajid

Website In-charge

Member

Mr. Sandeep Sharma

IT Dept.

Member

 

 

 

Close Menu